Tüm alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
0 (535) 652 70 25

Size uygun parfümü nasıl seçersiniz?


Parfüm seçimi, göründüğü kadar kolay bir işlem değildir; çünkü anlık olarak çok güzel gelen bir koku, daha sonraki saatlerde aynı derecede olumlu etki bırakmayabilir. Ya da sizde güzel bir etki yaratırken, bir başkasında durum farklı olabilir.

Peki, parfüm seçimi nasıl yapılmalıdır?

 

Hangi koku?

Öncelikle hangi koku türünden hoşlandığınızı tespit etmelisiniz; çiçek, baharat, meyve aromalı gibi. Sizi hangi aroma türünün çektiğini fark edebilirseniz, işiniz çok daha kolaylaşacaktır.

 

Koku ile bedeninizin uyumu

Çok terleyen, spor yapan, acı ve baharatlı gıdaları fazla tüketen erkekler için baharatlı parfüm türleri, hiç uygun düşmeyecektir; vücut, beslenme türünün verdiği kokuyu salgılarken, kullanılan baharat özlü kokularla birleşerek kötü bir etki yaratacaktır.

 

Başkasında beğendiğiniz kokular

Kişinin yaşadığı coğrafyaya, yaşam biçimine ve beslenme türüne göre vücudunun salgıladığı koku da değişecektir. Bu nedenledir ki, başka birinde beğendiğiniz parfüm, sizde aynı etkiyi bırakmayabilir. Bunu deneyebilir, zaman içinde test edebilirsiniz.

 

Koku karmaşası

Parfümeride beğendiğiniz bir koku için acele etmeyin; zira parfüm, gerçekte bırakacağı kokuyu ancak yarım saat sonra verebilmektedir. Önce bir denemeyin ve alışverişi yapmak için bekleyin. Yarım saat sonrasında burnunuza gelen kokuyu beğeniyor ve yakınlarınızdan da olumlu tepki alıyorsanız, sizin için doğru bir seçim olacaktır.

 

Bilek içinizde deneyin

Parfümü bilek içine sıkın ve öylece bırakın. Kokunun en doğru algılanacağı bölge, bileğin iç kısmıdır. Yarım saat sonra kokladığınızda sonuç hâlâ olumluysa, doğru parfümü buldunuz demektir.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Alışveriş Bilgileriniz Başkalarıyla Paylaşılmaz
KOLAY İADE
Memnun kalmadınızmı Hemen İade Edin
ÜCRETSİZ KARGO
Tüm alışverişinizde Kargolar Bizden!
HIZLI TESLİMAT
Siparişiniz Ertesi Gün Kargoda

TREticaret Eticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.
Bonus World Maximum Axess Paraf Advantage