Tüm alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
0 (535) 652 70 25

Kokuların ne anlattığını biliyor musunuz?


Parfüm Nedir?

Bir insanın kokusu onun en büyük kişilik özelliğidir. Aradan yıllar geçtikten sonra tanıdığınız bir kişinin ismini unutmuş olsanız bile kokusunu asla unutmayacağınız bilimsel araştırmalarla defalarca kez kanıtlanmıştır. Bu denli önemli olan bir şeyi günümüzde seçmek çok zordur çünkü çok farklı parfüm seçenekleri arasında kaybolabilirsiniz. Parfümler, bir çok esanstan oluşan harman bütünüdür. Yani gülü hiç sevmeyen biri bile içinde gül kullanılan bir parfüme yoğun şekilde ilgi duyup, sevebilir. Bizim tester parfüm tedarik etmekteki  amacımız, bu kadar seçenek arasından bir tanesiyle yetinmeyeceginiz için, uygun fiyatla sizlere orjinal tester sunmak.

EDC, EDT, EDP, INTENSE ARASINDAKI FARK NEDIR?

Bu üç tür arasındaki temel fark, içlerinde bulunan esansların miktarı. Esans oranı arttıkça, parfümün kalıcılığı; dolayısıyla kalitesi ve fiyatı da artıyor. Parfüm satın alırken sıkça karşılaştığımız Eau de Cologne, Eau de Toilette, Eau de Parfum, Intense tabirleri aslında bize satın alacağımız ürünün fiyatından kalıcılığına kadar çok şey anlatıyor.

Eau de Cologne:
İçerisinde yer alan parfüm esansının yoğunluğu dikkate alındığında, sınıflandırmanın en alt basamağında Eau de Cologne ürünleri yer alıyor. İsminin çoğunlukla erkek ürünleri için kullanıldığını gördüğümüz bu parfüm çeşitlerinde, 60 § veya 70 §’lik alkol içerisinde çözünmüş olarak %1 – %3 civarında esans bulunuyor. Özellikle sıcak havalarda ferahlatıcı etkiye sahip ve kalıcılık süresi nispeten kısa olduğu için, gün içerisinde sıkça kullanılmasında herhangi bir sakınca yok. Nitekim bu ürünlerin genellikle 200 ml’lik, yani diğer parfüm türlerine göre daha büyük şişelerde satıldığını görüyoruz. Ilk olarak narenciye özlerinin kombinasyonuyla üretilmeye başlanmıştır.

Eau de Toilette:
Kimi zaman Eau de Cologne ile aynı anlamda kullanılsa da; Eau de Toilette ürünlerinin içerisindeki parfüm esans oranı %7 ila %15 ’a kadar çıkabiliyor ,kaldı ki bu oranların her markaya göre değişkenlik gösterebileceğini hatırlatmakta fayda var.
EDC ve EDT, özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilen, en popüler parfüm çeşitleri. Eğer siz de gün içerisinde parfümünüzü tazeleyip ferahlamaktan hoşlanıyor ve bunun için nispeten daha az bütçe ayırmak istiyorsanız; parfüm almadan önce bu alternatifleri mutlaka değerlendirin.

Eau de Parfum:
Parfümdeki üst notalar kısa süre içerisinde uçup gittikten sonra ortaya çıkan orta ve alt notalar,Eau de Parfum çeşitlerinin başarısının en önemli odak noktaları. Yaklaşık %15 – %30 esans içerdikleri için, doğrudan saçlarınıza veya kıyafetinize sıkmanız halinde de çok iyi sonuç veriyorlar. Kullandığınız parfümün kalıcılığı sizin için en önemli kriterlerden biriyse, Eau de Parfum veya Intense ürünleri tercih etmeye özen göstermenizde fayda var.
Intense:
Gün boyu sizinle olacak, hatta kıyafetinize ve saçınıza sıktıktan 4 gün sonra bile kokacak parfüm çeşididir. Esans oranı %30 - %75 arasinda degisir. Koku tüneli oluşturacağınız bu yoğun parfümler, kıyafetlerinizi yıkasanız dahi kokabiliyor. Kış ayları için en çok tercih edilen parfüm çeşididir.
 
Özetle, yukarıda bahsettiğimiz tüm ürünler belirli oranlarda alkol içeriyor. Parfüm esansının konsantrasyonu yükseldikçe de, içinde bulundurduğu alkol oranı doğal olarak azalıyor. Parfümün kalıcılığında teninizin sahip olduğu özellikler önemli bir rol oynuyor. Örneğin; kuru bir cilt yapısına sahipseniz, yağlı bir cilde kıyasla parfüm kokusunun vücudunuzu terk etme süresi çok daha kısa olacaktır. Bizim kalıcılık ve hassas alerjik bünyeler için önerimiz ise her zaman cilt yerine, parfümü saça ve kıyafete sıkmaktır.Ayrıca cildinizin PH seviyesi de parfümün üzerinizde göstereceği etkiyi değiştirebilen bir faktör.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Alışveriş Bilgileriniz Başkalarıyla Paylaşılmaz
KOLAY İADE
Memnun kalmadınızmı Hemen İade Edin
ÜCRETSİZ KARGO
Tüm alışverişinizde Kargolar Bizden!
HIZLI TESLİMAT
Siparişiniz Ertesi Gün Kargoda

TREticaret Eticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.
Bonus World Maximum Axess Paraf Advantage